Navigace

Obsah

informaceSezóna bioodpadu začíná - první svoz proběhne 19. března

První letošní svoz proběhne 19. března - nádoby je nutné připravovat ke svozu nejpozději do 6:00 h svozového dne. Občané bydlící v Dačicích si stále mohou zapůjčit sběrnou nádobu na bioodpad pro individuální potřebu své domácnosti. Sběr bioodpadu v místních částech zůstává beze změny - velkoobjemové kontejnery budou sváženy dle potřeby, k jejich prvnímu letošnímu přistavení dojde 15. března. Jen vytříděný bioodpad bez cizorodých příměsí může končit na kompostárně – snažme se proto, aby tato cenná surovina nemusela skončit např. na skládce. Děkujeme za spolupráci.

Aktuality

18.03.2019

Hlášení: Jak se čerti ženili - muzikálová pohádka v KD Beseda

KD Beseda srdečně zve na muzikálovou pohádku s názvem Jak se čerti ženili, která se odehraje v neděli 24.3. ve 14:00 h v hlavním sále. Děti 50 Kč, dospělí 100 Kč. Vstupenky v předprodeji na IC Dačice. Těšíme se na vás! Hlášeno: 18., 20. a 22.3.

Detail

18.03.2019

Hlášení: Zpíváme pro UNICEF

Základní umělecká škola Dačice a Občanský spolek Kruh přátel dačického dětského sboru Vás srdečně zvou na Jarní koncert dětských pěveckých sborů. Koncert se koná ve středu 20. března v 18:00 h v sále Základní umělecké školy Dačice. Výtěžek tohoto koncertu půjde na program UNICEF – Dobrý start do života. Hlášeno. 18., 19. a 20.3.

Detail

15.03.2019

Hlášení: Prior Dačice - slevy 20%

Obchodní dům Prior Dačice oznamuje zákazníkům, že v pondělí 18. 3. 2019 pořádá mimořádnou prodejní akci s 20% slevou. Otvírací doba je od 8:30 do 17:30 h. Kolektiv OD Prior Dačice se těší na vaši návštěvu. Hlášeno: 15. a 16.3.

Detail

15.03.2019

Hlášení: Voda ve městě, krajině a klimatická změna - konference

Zdravé město Dačice vás zve na konferenci s názvem Voda ve městě, krajině a klimatická změna, která se uskuteční v úterý 26.3. od 9:00 h v hlavním sále KD Beseda.

Detail

14.03.2019

POZVANKA

POZVÁNKA - UKLIĎME SVĚT, ČESKO, DAČICKO - 6.4.2019

Město Dačice se v rámci projektu Zdravého město Dačice a MA21 připojí k celostátní akci „Ukliďme Česko 2019“, která připadá na sobotu 6. dubna. Jejím cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek. I přesto, že město věnuje nemalé prostředky na průběžný úklid Dačic a místních částí, můžeme po cestě do práce nebo při procházkách v našem krásném městě či přírodě narazit na místa a zapadlé kouty, kde se nachází pohozené odpadky či přímo úmyslně založené černé skládky. S nástupem jara je nejvhodnější čas s tím něco udělat!

Detail

14.03.2019

pozvánka

POZVÁNKA na konferenci "Voda ve městě, krajině a klimatická změna"

Zdravé město Dačice Vás zve na konferenci, která se bude konat 26. 3. 2019, 9 - 15 h v hlavním sále Kulturního domu Beseda v Dačicích. Konference bude pořádána v rámci projektu spolufinancovaného ze SFŽP s názvem "Udržitelné využívání území v Dačicích a místních částech".

Detail

13.03.2019

Volby do Evropského parlamentu 24. - 25. května 2019

Informace pro občany jiných členských států EU Občan jiného členského státu EU má právo hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu za předpokladu, že - nejpozději 25. května 2019 dosáhne věku 18 let - je ke druhému dni voleb přihlášen nejméně 45 dnů k trvalému nebo přechodnému pobytu na území ČR (tj. do 10. dubna 2019) - nemá omezenou svéprávnost k výkonu volebního práva nebo omezenou osobní svobodu z důvodu ochrany zdraví lidu - je u obecního úřadu v místě pobytu zapsán v seznamu voličů do EP

Detail

13.03.2019

Sezóna bioodpadu začíná

Zima už snad skončila (končí), a tak má bioodpad opět zelenou. Připomeňme si proto to nejzákladnější:

Detail

13.03.2019

Bezplatná právní poradna – oznámení

Z provozních důvodů nebude mít JUDr. Zbyněk Krchňavý dne 19. 3. 2019 úřední den. Objednávat na konzultace se lze na telefonním čísle: 604 646 898.

Detail

07.03.2019

Hlášení: Ohnisková deratizace města

Od 18. 3. 2019 do 19. 5. 2019 bude na území našeho města probíhat tradiční ohnisková deratizace, kterou bude provádět odborná fima DDD, s.r.o. Třebíč. V průběhu ohniskové deratizace budou ošetřeny kromě jiného i plochy veřejného prostranství se zjištěnými pobytovými stopami myšovitých hlodavců. Upozorňujeme proto občany na zákaz volného pobíhání zvířat na veřejném prostranství v souladu s obecně závaznou vyhláškou č. 2/2018 .

Detail

07.03.2019

Nález - klíč od OA

Ve středu 6.3. byl v ul. Antonínská nalezen klíč od osobního automobilu zn. ŠKODA. K vyzvednutí na IC Dačice.

Detail

06.03.2019

Jarní úklid města

Vážení spoluobčané, pokud jste ochotni o víkendu 9. a 10. března pomoci s jarním úklidem Dačic, prosíme Vás o zametení chodníků a silnic před Vašimi domy. Vzniklé hromádky posypu v pondělí 11. 3. odvezou Technické služby Dačice. Děkujeme za pomoc.

Detail

infoVýběrové řízení - vedoucí odboru správy majetku

Město Dačice vypsalo výběrové řízení na obsazení volného místa vedoucí, vedoucího odboru správy majetku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. 3. 2019 formou písemné žádosti doručené na Městský úřad Dačice. Více informací zde.

infoDávky pro osoby se zdravotním postižením

Dle zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, se osobám se zdravotním postižením poskytuje: a) příspěvek na mobilitu, b) příspěvek na zvláštní pomůcku (sem patří např. i příspěvek na motorové vozidlo, úpravu bytu, nájezdové ližiny atd.). Podrobné informace k tomu tématu jsou k dispozici v přiloženém souboru - ke stažení.

Přivítání prvního občánka Dačic První občánek Dačic

Starosta města Karel Macků přivítal v pátek 8. března na radnici prvního občánka letošního roku. Stal se jím Petr Kubát, který se narodil 14. ledna v jihlavské porodnici. Rodiče převzali dárek v podobě křišťálového přívěsku ve tvaru kostičky na zlatém řetízku. Kostka je symbolem města Dačice, které dalo světu první kostku cukru.

Vlajka pro Tibet Vlajka pro Tibet

Rada města schválila připojení města Dačice k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“ a vyvěšení vlajky Tibetu dne 10. března 2019 na budově radnice.  Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany.

Příspěvky z prostředků města na rok 2019 info

Město Dačice vyhlašuje výzvu k podávání žádostí o příspěvky z prostředků města na rok 2019 v oblasti mládeže, tělovýchovy a sportu, sociálních služeb, podpory rodin, požární ochrany, kultury, vzdělávání a vědy, zdravotnictví, protidrogových aktivit, prevence kriminality a ochrany životního prostředí.

Veškeré informace včetně příslušných formulářů jsou k dispozici zde. Lhůta pro podání žádostí je od 4. dubna do 24. dubna do 17:00 h. V této lhůtě musí být žádost doručena podatelně Městského úřadu Dačice. 

ÚKino Beseda - dárkové poukazynor 2019 byl pro dačické kino rekordní

Kino Beseda (dříve 3D Kino Dačice) si za letošní únor do svých statistik zapsalo doposud největší měsíční návštěvnost ve své historii (provoz zahájilo 9. ledna 2013). Celkem se v únoru 2019 uskutečnilo 19 filmových projekcí, které navštívilo 1.485 diváků. Průměrná návštěvnost na jedno promítání tedy byla 78,15 diváka a přidáme-li další číslo, tak zjistíme, že celková divácká vytíženost kinosálu, který má kapacitu 84 míst, byla úctyhodných a pro provozovatele kin snových 93,04 %. Milanovi Krotkému, který je kinař srdcem i duší, patří dík za skvěle odváděnou práci, a všem našim divákům děkujeme za věrnost a přízeň Kinu Beseda.  

XXL ModelkaPorota Dačického kejklování 2019 ocenila kvalitu postupové přehlídky

Devět divadelních představení bylo na programu XIX. ročníku jihočeské divadelní postupové přehlídky. Čtyřčlenná porota při závěrečném vyhlášení v neděli 3. března v 16:30 h v hlavním sále KD Beseda udělila 14 čestných uznání, 11 cen a 1 cenu mimořádnou.  To, že se jednalo o kvalitně obsazenou přehlídku, potvrzují dvě udělená doporučení a jedna nominace na celostátní přehlídky. Porota Dačického kejklování 2019 doporučila programové radě národní přehlídky divadla jednoho herce Kaznějov 2019 zařadit do programu inscenaci Modelka XXL Divadelního souboru Tyl Dačice, dále doporučila k výběru do programu celostátní přehlídky Divadelní PIKNIK Volyně 2019 inscenaci O 14 dní dříve aneb Svoboda nadvakrát Divadla Pod čarou Písek a nominovala do programu celostátní přehlídky Divadelní PIKNIK Volyně 2019 inscenaci Světáci Divadelního souboru DS Tyl České Budějovice.  Kompletní výsledková listina zde k náhledu.

Holiday World 2019Dačice se prezentovaly na Holešovickém výstavišti v Praze

Třetím veletrhem v pořadí, kterého se Dačice letos účastnily, byl pražský Holiday World. Od 21. do 24. února jsme nabízeli návštěvníkům Českou Kanadu a s ní města Dačice, Slavonice a Jindřichův Hradec jako zajímavé cíle pro letošní dovolenou a výlety. Kromě tuzemských destinací se na veletrhu prezentovaly evropské státy a nechyběly ani daleké exotické destinace …

23.2.2019V sobotu se v Dačicích konal VI. Městský ples 

V sobotu 23. února se v KD Beseda uskutečnil Městský ples, který zahájil svým vystoupením Saxofonový kvartet ZUŠ Dačice. K tanci i poslechu pak po celý večer hrál českobudějovický Fordance Orchestra. Děkujeme všem za společně strávený příjemný večer a těšíme se na 22. únor 2020, kdy se uskuteční městský ples v pořadí již sedmý. Poděkování patří všem sponzorům, kteří letošní ples podpořili finančními či věcnými dary, stejně tak velký dík náleží pořadatelům za přípravu této společenské události.

Nominace na Cenu města Dačice za rok 2018 - pravidla zde ke staženíinfo

Do 31. března 2019 mohou občané s trvalým pobytem na území města, právnické osoby či kolektivy osob se sídlem na jeho území podat písemně na adresu rady města návrh na udělení Ceny města za minulý kalendářní rok. Cena se uděluje jako ocenění mimořádných počinů ve všech oblastech společenského života, které přispívají k rozvoji Dačic a k šíření jejich dobrého jména. Cena se uděluje jak za celoživotní přínos, tak za výraznou činnost v jednotlivých oblastech v roce, který předcházel udělení ceny, tzn. v průběhu roku 2018. Více informací - viz pravidla. 

infoÚzemní plán města Dačice – změna č. 4

Město Dačice má platný územní plán již od roku 2009. Od té doby proběhly již tři změny, poslední schválilo zastupitelstvo města v září 2018. Jelikož změna územního plánu je velmi náročný a časově zdlouhavý proces, schválilo zastupitelstvo města pořízení změny č. 4. Do této změny je možné podávat žádosti do 30. 3. 2019. Po tomto termínu bude zpracováno zadání pro změnu územního plánu, vybrán projektant a zahájen zmiňovaný proces. Celá zpráva zde.

Pozvánky na akce

19.03.2019

plakát

Den otevřených dveří a jarní dílna

prohlídka školy, společné tvoření dětí a rodičů

Kultura Dačice

20.03.2019

Plakát

Zpíváme pro UNICEF

Dětský pěvecký sbor ZUŠ Dačice podpoří svým letošním jarním koncertem dobrou věc. Celý výtěžek půjde na podporu programu UNICEF. Vstupné 50 Kč, dobrovolně i víc.

Kultura Dačice

20.03.2019

Bohemian Rhapsody 1

Bohemian Rhapsody

Qeen, jediné co je pozoruhodnější než jejich muzika, je příběh jejího frontmana Frdiieho Mercuryho.

Kulturní dům Beseda

21.03.2019

Jarní probuzení

Příprava zahrady na hraní a objevování, ekohrátky se Skřítky a Broučky, vystoupení dětí ze třídy U Žabičky. Nářadí - hrábě a motyčku s sebou. V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta na jiný termín.

Kultura Dačice

21.03.2019

recitál

Recitál Otokara Březiny

Oslava světového dne poezie k 90. výročí úmrtí velkého regionálního básníka. Zazní zhudebněné básně: Modlitba za nepřátele, Moje matka, Když nebe vaše okna ozáří, Čisté jitro, Slyším v duši, Hlubiny bolesti, Ztracení, Až sedneš za můj stůl, Tisíce srdcí pělo v srdci tvém, Místa harmonie a smíření.

Kultura Dačice