Aktuality

další aktuality

Katolický týdeník: V Nepomuku odhalili pravou podobu sv. Jana

před 8 hodinami

Domácí

Jak skutečně vypadal sv. Jan Nepomucký? Úplně jinak, než jak ho zobrazují sochy, které potkáváme po celém světě – zjistili odborníci po roce a půl výzkumu.

Program papežské cesty do Rumunska

před 10 hodinami

Zahraniční

Včera byl zveřejněn program apoštolské cesty papeže Františka do Rumunska, která se bude konat ve dnech 31. května až 2. června. Mottem této jeho 30. zahraniční cesty jsou slova „Pojďme společně“. Během třídenní návštěvy se Svatý otec setká jak s katolickou tak i pravoslavnou církví. Vyvrcholením bude blahořečení sedmi řecko-katolických biskupů, mučedníků komunistického režimu, ve městě Blaj. V závěru se papež setká také s romským etnikem.

Papež navštíví Maroko již tento víkend

před 11 hodinami

Zahraniční

Již tento víkend 30.-31. března navštíví papež František další muslimskou zemi - Maroko. Jedná se o jeho 28. zahraniční cestu a třetí v letošním roce. Níže přinášíme aktualizovaný program.

Keňský františkán oceněn jako nejlepší učitel na světě

před 11 hodinami

Zahraniční

Šestatřicetiletý otec Peter Tabichi se stal letošním laureátem ceny Global Teacher Prize. Keňský františkán, učitel matematiky a fyziky na Keriko Secondary Schoole v polopouštní oblasti Rift Valley, zvítězil mezi 50 finalisty vybranými mezi 40 tisíci kandidáty z celého světa. Cena udělovaná Varkey Foundation pod záštitou premiéra Spojených arabských emirátů, šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, obnáší milion dolarů, které františkánský kněz věnuje na rozvoj školství ve své oblasti.

Papež podepsal v Loretu apoštolskou exhortaci Christus vivit

před 11 hodinami

Synoda o mladých lidech

Papež František se v pondělí 25. března o Slavnosti Zvěstování Páně vydal do středoitalského Loreta. Ve Svaté chýši, nazaretském domě Panny Marie, nejprve slavil eucharistii, v jejímž závěru podepsal a svěřil Panně Marii posynodální apoštolskou exhortaci nazvanou Christus vivit – Kristus žije. Tato exhortace uzavírá práci biskupské synody o mladých lidech, která se konala vloni v říjnu. Papežský dokument je ve formě „dopisu mladým“ a zveřejněn bude 2. dubna. Poté papež pozdravil nemocné shromážděné v bazilice a na venkovním nádvoří oslovil poutníky.

Olomoucký penzion Tõde se stal stavbou roku 2018

včera

Domácí

Olomoucký penzion Tõde, který je spravovaný Kongregací Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi, vyhrál včera 25. března soutěž „Stavba roku 2018 olomouckého kraje“ v kategorii rekonstrukce měšťanského domu.

24 hodin pro Pána již tento pátek

včera

Půst a Velikonoce

V pátek 29. a sobotu 30. března 2019 proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií. Přinášíme možnosti, kde je možné se zapojit.

Tiskové prohlášení biskupa Kročila

25.03.2019

Ochrana nezletilých v církvi

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil se vyjadřuje k reportáži na webu Seznam Zprávy: Tajný případ: První důkazy, že církev tajila svědectví o sexuálním zneužívání.

Papež přijal rezignaci kardinála Ricarda Ezzatiho

25.03.2019

Ochrana nezletilých v církvi

Papež František přijal rezignaci na pastorační službu předloženou arcibiskupem Santiaga de Chile, kardinálem Ricardem Ezzatim, S.D.B. Apoštolským administrátorem arcidiecéze chilského hlavního města jmenoval dosavadního biskupa diecéze Copiapó, mons. Celestina Aós Braca, O.F.M.Cap.

další aktuality

Zprávy z diecézí