reklama
reklama
08:47

08:43

Počet obětí víkendového požáru palivového potrubí ve středním Mexiku vzrostl na 85, informoval o tom v neděli mexický ministr zdravotnicví Jorge Alcocer. Uvedl též, že v nemocnicích zůstává 58 zraněných, z nichž někteří mají popáleniny na více než 80 procentech těla.

08:40

V Madridu, Barceloně i některých dalších městech Španělska dnes taxikáři chystají protesty proti úpravě podmínek fungování alternativních taxislužeb.

08:36

Izraelská armáda oznámila, že ostřelovala íránské cíle v Sýrii. V prohlášení rovněž varovala syrskou vládu, aby neútočila na izraelské území. Oznámení přišlo několik hodin poté, co v neděli Izrael sestřelil raketu nad Golanskými výšinami.

08:33

08:29

Bývalý německý prezident Joachim Gauck dnes v pražském Karolinu převezme mezinárodní Cenu Karla IV., kterou společně udělují Univerzita Karlova a hlavní město Praha. Cenu dostávají osobnosti, které svým kulturním, vědeckým nebo politickým dílem dosáhly evropského či univerzálního významu a přispěly jím k pozitivnímu směřování současné civilizace.

08:26

Tripartita bude jednat o hranici úspěšnosti pro přijetí ke studiu. Diskutovat bude i o řešení kůrovcové kalamity, přípravě velkých dopravních staveb, zlepšením zdravotní péče a dopady valorizace plateb státu do veřejného zdravotního pojištění za děti, důchodce či nezaměstnané.

08:22

Návrh na stanovení odborné kvalifikace pro realitní makléře nebo investiční program pro kulturní stavby projedná na dnešním zasedání vláda. Ministři budou jednat i o analýze výdajů na vědu a výzkum, čeká je také debata o závěrech Nejvyššího kontrolního úřadu.

08:19

08:07

Britská premiérka Theresa Mayová utrpěla kvůli brexitu nejhorší porážku v parlamentu v moderních britských dějinách. A reaguje na ni po svém – poslancům v pondělí podle očekávání předloží prakticky stejnou dohodu, kterou minulý týden drtivou většinou hlasů zamítli.

07:56

Ministerstvo práce a sociálních věcí selhalo při budování IT systémů pro výplatu dávek, tvrdí Nejvyšší kontrolní úřad. Resort podle kontrolorů porušil rozpočtovou kázeň za 737 milionů korun. NKÚ podal také dvě trestní oznámení, uvedl dnes v tiskové zprávě.

07:48

Tenistka Karolína Plíšková se potřetí za sebou probojovala do čtvrtfinále grandslamového Australian Open. V osmifinále v Melbourne po svém nejlepším výkonu v turnaji poradila za hodinu se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou po setech 6:3 a 6:1.

07:42

Politická skvadra chce panovat. Zeman ohýbá pravidla, vedou nás psychopati, říká psychiatr Radkin Honzák

 

07:30

Nejméně 12 mrtvých a asi 30 zraněných si vyžádal dnešní útok povstalců z radikálního hnutí Tálibán na vojenskou základnu, sloužící současně jako policejní výcvikové středisko v provincii Vardak na východě Afghánistánu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

07:14

Ve věku 78 let zemřel v sobotu bývalý agent americké CIA Tony Mendez, který dokázal v roce 1980 během americko-íránského konfliktu dostat z revolučního Íránu šest Američanů. Jeho odvážný čin inspiroval filmové tvůrce k natočení snímku Argo, oceněného v roce 2013 třemi Oscary.

Burza
Index PX
0,540%
1014,881020,36
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

300 automobilů

Takový počet podvozků s motorem může kopřivnická Tatra dodat do Jordánska v následujících letech.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
3. 1.

Kdo jsou Češi budoucnostiHN+

Ekonom HN+ Česká republika se propadá v mezinárodních žebříčcích konkurenceschopnosti. Ve srovnání Světové banky Doing Business 2019 skončila na 35. místě,...
reklama