Info.cz - Česko, svět, politika, zpravodajství, analýzy, události, byznys

ZDROJ.CZ

Nizozemsko je podle nizozemského nejvyššího soudu částečně zodpovědné za smrt 350 lidí při masakru v Srebrenici. Soud uvedl, že nizozemští vojáci mohli zabíjení zabránit a Nizozemsko tedy nese desetiprocentní podíl odpovědnosti na události.

bbc.com • 11:20

Americké vládě se nedaří získat spojence pro svou iniciativu, jejímž cílem by měla být ochrana lodní dopravy v okolí Jemenu a Íránu. Posílení ochrany především ropných tankerů navrhly Spojené státy již na začátku července. Spojenci USA se ale zdráhají k iniciativě připojit. Američtí představitelé nicméně zdůrazňují, že koalice by měla mít pouze dozorčí, nikoliv vojenskou funkci.

reuters.com • 10:18

Boeing odškodní letecké společnosti, kterým kvůli problémům s jejich letadly vznikly škody. Náklady na kompenzace americká firma vyčíslila na 4,9 miliardy dolarů.

9:40

Společnost Microsoft ve čtvrtém čtvrtletí navýšila svůj zisk o 12 procent na 33,72 miliardy dolarů. Analytici přitom původně předpovídali příjmy přibližně o miliardu nižší. Největší podíl na dobrém výsledku společnosti má cloudová platforma Azure.

9:08

Za zrušené turné v Číně dostane Pražská filharmonie „významnou slevu“ z nájmu na zahajovací koncert sezony, oznámil pražský primátor Zdeněk Hřib. Čína turné zrušila v reakci na některé kroky pražského magistrátu, od nichž se hudební soubor odmítl distancovat.  

ceskenoviny.cz • 20:09

Ministři financí G7 dosáhli konsenzu na krocích, které by měly vést ke zdanění digitálních obrů. Podle amerického šéfa státní kasy Stevena Mnuchina jde o „značný průlom“ a „velký krok správným směrem“.

AFP • 18:03

Americký ministr financí Steven Mnuchin se vyjádřil k obchodním aktivitám mezi Evropskou unií a Íránem. „Pokud se lidé chtějí podílet na dolarovém systému, budou muset dodržovat americké sankce,“ pohrozil nepřímo Mnuchin.

Steve Mnuchin
politico.eu • 16:52

Britští zákonodárci podpořili návrh zákona, který může zkomplikovat prosazení brexitu bez dohody. Návrh konkrétně míří proti možnosti pozastavení činnosti parlamentu, které by potenciálně mohl využít příští britský premiér k odchodu z EU. Boris Johnson, pravděpodobný nástupce Mayové přitom prohlásil, že Británie z EU odejde na konci října, s dohodou či bez ní.

bbc.com • 15:57

Rusko by se mohlo stát novým dodavatelem stíhaček pro tureckou armádu. Spojené státy včera prohlásily, že již nepočítají s prodejem stíhaček F-35 do Turecka. Rusko tak nyní přichází s nabídkou vlastních strojů.

foreignpolicy.com • 15:11

Evropská komise udělila americkému výrobci čipů Qualcomm pokutu ve výši 242 milionů eur. Společnost se měla podle Evropské komise pokoušet prostřednictvím „predátorských cen“ vytlačit z trhu svého konkurenta.

cnn.com • 13:48

Články odjinud

Svět

Články odjinud


cheap RayBan Sunglasses cheap hydro flask cheap tumi backpack cheap fjallraven backpack cheap yeti cups cheap swiss gear backpack wholesale Nfl jerseys wholesale the north face backpack wholesale Mlb jersey cheap off white Cheap power tools Dynamo, Kiev X videos Wholesale NBA Jerseys cheap Mobile phone cheap anello backpack cheap gymshark clothes cheap Oakleys Sunglasses wholesale Soccer jerseys wholesale Cheap jerseys
Wholesale jerseys |