Domácí dostihové dění

Derby sázky: Angkor Wat klesl na 3,5:1, hraje se i Chiouboucar

Na čele sázkové nabídky Tipsportu pro 99. České derby opět osaměl favorizovaný Angkor Wat, jehož kurz klesl ze 4:1 na 3,5:1. Druhým favoritem zůstává Pacific Hill (4:1), nezměněné zůstaly i kurzy bošovického dua Ignacius Reilly - Ramssio, kteří jsou nabízeni shodně v kurzu 8,5:1.

Číst dál...
Starší články...


Z nabídky dostihových e-shopů

Chrániče Dalmar pro rovinové i překážkové dostihy. Poskytují maximální ochranu a prevenci před zraněními

dalmar rNabízíme chrániče Dalmar pro rovinové i překážkové dostihy -  poskytují maximální ochranu a prevenci před zraněními. Velmi kvalitní a lehké chrániče s patentovaným ochlazujícím systémem a karbonovými vlákny. Karbonová vlákna účinně tlumí nárazy, odklání jejich energii a účinky mimo dosah šlach a vazů. Unikátní otvory v kamaších zajišťují cirkulaci vzduchu, předcházejí přehřátí uvnitř chrániče. Zapínání pomocí suchého zipu, který zvládá i velké zatížení.

Číst dál...
Starší články...

Čeští koně v zahraničí

V Meranu se po týdnu znovu prosadili zástupci tří českých středisek. Triumfovali Au Pied Leve, Kubali a Temperament

Merano Au Pied LeveStejně jako před týdnem, tak i dnes si na meranské dráze připsali vítězství zástupci tří českých tréninkových středisek. Opět to byli trenéři Josef Váňa mladší a Radek Holčák, ke kterým se do úspěšné trojice přidal Ludvík Haris. Mezi jezdci si připsali po jednom vítězství Josef Bartoš, Jan Faltejsek a Lukáš Matuský.

Číst dál...
Starší články...

Zahraniční dostihové dění

Royal Ascot Day 2: Crystal Ocean přinesl Michaelu Stoutovi 80. vítězství na Royal Ascotu

prince of wales stakes 2019Druhý den mítinku Royal Ascot opět hostil 5 blacktype dostihů plus jeden heritage handicap, na programu však dnes byl jen jeden dostih nejvyšší kategorie - Prince of Wales Stakes (Gr.1, 4+, 2000 m, 750.000 Ł), jehož favoritkou byla v posledních třech startech neporažená Magical (Galileo).

Číst dál...
Starší články...


Výživa a zdraví

Výživa dostihových a sportovních koní

Pro posouzení kvality výživy, nám dobře poslouží posouzení tělesné kondice, kvality srsti nebo kopyta a výkonnost koní. Letargie, deprese nebo nedostatek energie pro požadovaný výkon, může souviset s nedostatečnou výživou nebo aktuálním zdravotním stavem. Nemoci jater, ledvin, anemie, infekce, srdeční a plicní problémy, všechny tyto a mnoho dalších případů onemocnění může mít, při nedostatku nebo neadekvátním příjmu vitamínů, minerálů, energie a bílkovin, podobné příznaky.

Číst dál...
Starší články...

Magazín

Trojnásobná vítězka Velké pardubické poctí brněnskou výstavu koní

Orphee mikuleNárodní výstava hospodářských zvířat v Brně se letos těší mimořádnému zájmu chovatelů koní. Více než 150 zástupců téměř 20 plemen koní se 12.-15. května setká na společném předvadišti na brněnském výstavišti v hale F. Mezi nimi budou takové hvězdy, jako například klisna Orphée des Blins, která jako jediná klisna dokázala vyhrát slavný dostih třikrát za sebou v řadě.

Číst dál...
Starší články...


Z historie a archivu

Archivní záběry zaniklé bratislavské dráhy

blava historyZávodisko Bratislava s.p. zveřejnilo na svém YouTube kanále archivní záběry bývalého závodiště v Bratislavě Petržalce. Ač se jednalo o klusácký hipodrom, unikátní záběry dráhy, která zanikla v roce 1933 a místo bylo posléze zastavěno, budou zajímavé i pro Vás.

Číst dál...
Starší články...    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking