Výběr fotografií z Grand Prix Austrálie 2019 od českého fotografa Jiřího Křenka.

Zajímavé statistiky po GP Austrálie 2019

Bottas získal 26 bodů, ale není to nejvíce v historii. Lewis Hamilton má stejné množství pole position jako ostatní jezdci dohromady. A spousta dalších statistik.

9
Naše forma z testů se nevypařila, ujišťuje Ferrari

Ferrari mělo mít na Mercedes náskok 4 desetin. Jenomže v kvalifikaci ztratilo na pole position 7 desetin a v závodě téměř minutu.

79
Nejlepší fotografie z Velké ceny Austrálie 2019

Z prvního místa odstartoval do závodu Lewis Hamilton, ale už na startu o vedení přišel. Závod vyhrál Valtteri Bottas.

Honda
Wolff má z Hondy radost. Musíme s Red Bullem počítat, říká

Podle Wolffa udělala Honda krok vpřed. Red Bull by díky tomu mohl podle Wolffa promluvit do boje o titul.

Včera | 20
Paddock podcast #2: Čeho jsme byli svědky v Austrálii?

První závod sezóny 2019 je za námi, a proto nastal čas na druhý díl našeho podcastu Paddock. Grand prix v Melbourne nabídla nemálo témat k diskuzi...

20.  3.  2019 | 4
AUTO.CZ
Nový Mercedes-Benz CLA prozrazuje české ceny. Nejlevněji pořídíte třináctistovku

Technika
Mercedes bude i nadále zkoumat aerodynamickou filozofii Ferrari

Startovní pole se rozdělilo na několik skupin. Každý z nich jde v oblasti předních křídel odlišnou cestou. Přestoupit z jedné skupiny do druhé není vůbec jednoduché.

Včera | 5
Nejtěžší bude si zvyknout na pneumatiky Pirelli, říká Schumacher

Mick Schumacher už za sebou má testy s vozem formule 2. V Bahrajnu ho čeká závodní debut.

Včera | 15
F1 Power Rankings: Hamilton po Austrálii devátý, jezdci Ferrari propadli úplně

F1 Power Rankings je zpět také v letošní sezóně. Nejlepší výkon podle expertů F1 předvedl v Austrálii Valtteri Bottas.

Včera | 14
Mercedes
Hamilton si podlahu poškodil o obrubníky, myslí si Mercedes

Lewis Hamilton dokončil závod na druhém místě, ale 20 sekund za svým týmovým kolegou. Podle Mercedesu šlo o kombinaci strategie a poškození vozu.

Včera | 22
AUTO.CZ
Ford se v roce 2020 opře do elektřiny. Mustang na chůdách má být vyzyvatelem Tesly

Mercedes
Rosberga překvapil rychlý start v Melbourne. Bottas může být mistrem světa, říká

Nico Rosberg byl překvapen průběhem startu v Melbourne. Podle něj proběhlo vše rychleji, než je obvyklé.

Včera | 15
Mercedes
Poslal Bottas v týmovém rádiu bývalého sponzora do pr****?

Valtteri Bottas oslavil vítězství ve Velké ceně Austrálie trochu peprným vzkazem. Není však jasné, komu byl určen.

20.  3.  2019 | 33
Zlepšilo se předjíždění? První náznaky jsou povzbudivé, říká Brawn

Nová pravidla v oblasti předních a zadních křídel i dalších částí vozu měla zlepšit předjíždění. Podle sportovního ředitele F1 Rosse Brawna jsou první náznaky slibné, ale na skutečné závěry si budeme muset počkat.

20.  3.  2019 | 15
Nový povrch v Melbourne? Vettel a Hamilton jsou proti

Okruh v Melbourne by se mohl dočkat nového povrchu. Hamiltonovi a Vettelovi se to nelíbí.

20.  3.  2019 | 14
Videa
MiniDrivers a GP Austrálie 2019

Také v letošní sezóně nebude chybět animovaný seriál MiniDrivers, který se ohlíží za jednotlivými velkými cenami formule 1. V prvním díle nechybí Bottasovo vítězství, první pódium pro Hondu, problémy Sainze a konec je pochopitelně věnován úmrtí Charlieho Whitinga.

20.  3.  2019
Kvjat bude otcem. Čeká potomka s dcerou Nelsona Piqueta

Daniil Kvjat zažil vydařený návrat do F1. Pro Toro Rosso získal bod v závodě, se kterým byl velmi spokojený. Kvjatovi se ale daří také v osobním životě.

20.  3.  2019 | 18
Hartleyho návrat na scénu sportscars? Dvě pódia za dva dny

Brendon Hartley se v roce 2019 vrátil tam, kde ve svojí kariéře získal ty největší úspěchy, a to na scénu sportovních vozů. Dvojnásobný mistr světa FIA WEC a vítěz 24 hodin Le Mans absolvoval o víkendu dva závody ve dvou dnech v celkové délce dvaceti hodin a v obou skončil na stupních vítězů.

20.  3.  2019 | 2
Mercedes
Podle Häkkinena Bottase vítězství z Austrálie psychicky nakopne

Mika Häkkinen si myslí, že vítězství v prvním závodě Valtteriho Bottase psychicky nakopne.

19.  3.  2019 | 44
McLaren
Sainz věří, že nebýt poruchy, tak v Austrálii získal body

McLaren a Williams jako jediné dva týmy nezískaly v Austrálii body. Carlos Sainz věří, že kdyby nebylo problému s MGU-K, body by získal.

19.  3.  2019 | 45
Jedním z hlavních cílů je přilákat nové týmy, říká Carey

Chase Carey potvrdil, že má stejné plány jako Jean Todt a FIA. Chce více týmů na startovním roštu.

19.  3.  2019 | 31
HondaPohonné jednotkyRed Bull Racing
Pódium je úspěch, ale stále je co zlepšovat, cítí u Hondy

Pro zástupce Hondy byl zisk prvního pódia v hybridní éře velmi příjemný, u japonské značky však zároveň cítí, že je stále co zlepšovat.

19.  3.  2019 | 107
Racing Point
Stroll zavře kritikům ústa, věří u Racing Pointu

Dvacetiletý závodník se potýká s označením platícího jezdce. V loňském roce pomohlo bohatství jeho otce zajistit přežití týmu, ve kterém Lance v současnosti závodí.

19.  3.  2019 | 16
HondaRed Bull Racing
Marko je s Hondou spokojený. Musíme teď zlepšit šasi, říká

Red Bull hned v prvním závodě sezóny získal s Hondou pódium. Pohonná jednotka je také zatím spolehlivá. V týmu tak vládne spokojenost.

18.  3.  2019 | 92
Ferrari
Plakali bychom, ale tím se nic nevyřeší, píše italský tisk

Ferrari v Austrálii nenaplnilo očekávání. Na Mercedes ztrácelo a nakonec se ani jezdci maranellské stáje nedostali na stupně vítězů.

18.  3.  2019 | 69
Toro Rosso
Tlačil jsem na to jako zvíře, říká Kvjat

Daniil Kvjat se vrátil do F1. Potřetí ve své kariéře začíná u Toro Rosso. V prvním závodě vydřel bod za 10. místo.

18.  3.  2019 | 27
EisKing DEBRIEFING 1: Kam se poděla forma Ferrari?

Števo Eisele a Josef Král hodnotí první závod letošní sezóny.

18.  3.  2019 | 3
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.